Link building to fundament w skutecznych działaniach SEO. Od kilku lat rozwijamy bazę naszych portali, stale poszerzając ją o kolejne pozycje. Dzięki temu proponujemy przeróżne serwisy tematyczne, na których można umieścić link wychodzący do swojej witryny. 

link building

Link building od A do Z

Działanie to, czyli link building, to podstawa w skutecznej strategii pozycjonowania każdej strony internetowej. Link building w skrócie i uproszczeniu polega na pozyskiwaniu jednokierunkowych hiperłączy (zwanych również linkami zwrotnymi) do witryny internetowej.

Jaki jest cel tego działania? Poprawa widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Linki z innych witryn niż własna powinny być umieszczane na stronach jakościowych i z dobrymi parametrami – a właśnie takie są serwisy tematyczne Traffic Peaks!

Link building a link juice

W temacie link buildingu warto wspomnieć o pojęciu “link juice”. Jest to moc SEO przekazywana z jednej strony na drugą za pomocą linków dofollow. Innymi słowy to wartość, którą link przenosi na stronę docelową.

Link linkowi nierówny – na jego wartość wpływa m.in. domain authority, czyli autorytet witryny (wyżej oceniane są strony z wartościową treścią i ruchem), moc profilu linków i inne zmienne.

Dlaczego linki sponsorowane są tak ważne?

Linki sponsorowane to integralna część pracy każdego specjalisty od SEO i content marketingu. Pozyskiwanie linków z wartościowych stron internetowych ma szereg zalet. Najważniejsze z nich to:

wartościowe linki sponsorowane zwiększają zaufanie i autorytet Twojej witryny

pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania dla linkowanych podstron szybują w górę

nowe podstrony w witrynie ze starannie zaplanowaną strategią link buildingową szybciej się indeksują

zwiększa się ruch organiczny na stronie, co może się bezpośrednio przełożyć na lepszą i skuteczniejszą sprzedaż

Skuteczne linkowanie? Zostaw to nam!

Nie wiesz, jak się zabrać za linkowanie witryny swojej lub swojego klienta? Zostaw to nam! Działamy kompleksowo – z listy ponad 1300 portali wybierzemy te, które pasują do profilu tej działalności, a następnie zlecimy napisanie i wdrożenie tekstów, by linkowanie było maksymalnie skuteczne.

Skuteczne linkowanie

Traffic Peaks – specjaliści w skutecznym link buildingu!

Uzupełnij poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą:

Formularz kontaktowy z przekierowaniem
Pole wyboru

Co to jest linkowanie zewnętrzne?

W dużym skrócie i uproszczeniu można napisać, że linkowanie zewnętrzne, czyli external linking, polega na pozyskiwaniu linków na innych domenach, które kierują do naszej strony.

Jak zaplanować skuteczne linkowanie stron?

Nie każdy ma wiedzę w zakresie content marketingu, SEO i optymalizacji stron, by móc zaplanować skuteczne linkowanie stron swoich lub swoich klientów. Na pomoc przychodzą wyspecjalizowane w tym zakresie agencje, jak na przykład nasza. Konsultanci Traffic Peaks dobiorą pasujące do branży serwisy tematyczne, a także zaproponują adekwatną treść, słowa kluczowe i częstotliwość publikacji.

Jakie powinny być linki zewnętrzne?

Linki zewnętrzne powinny być umieszczone na stronach powiązanych tematycznie z branżą, a także z dobrymi parametrami SEO i wysokim autorytetem.