Case study, jak wykorzystać silosy i AI do poprawy parametrów strony

Silosy, czyli tematyczne grupowanie treści na stronie internetowej, to dobry pomysł – szczególnie na stronach bogatych w treści. A właśnie takie są nasze portale, których baza jest stale poszerzana o kolejne pozycje, a content regularnie uzupełniany, optymalizowany i rozbudowywany. W najnowszym case study przedstawiamy, jak silosami i przy wsparciu AI udało nam się znacząco poprawić widoczność jednej z naszych stron.

Słowem wstępu

Nasza agencja content marketingu Traffic Peaks oferuje przede wszystkim skuteczny link building i artykuły sponsorowane, czyli podstawę w działaniach SEO. Mamy bazę ponad 1000 portali, na których można zamówić artykuł z linkiem. Trzymamy rękę na pulsie, monitorujemy domeny do przechwycenia i przejmujemy te z potencjałem. Następnie pracujemy nad poprawą ich parametrów – przede wszystkim ruchu organicznego, liczby słów kluczowych oraz DR. Strony są w dobrych rękach, a pod opieką naszych specjalistów rozwijają skrzydła! Poniżej jeden na to przykład.

Początek działań

Początek zintensyfikowanych działań na tym portalu przypada na początek kwietnia 2023 roku. 

Portal z naszej bazy miał wówczas następujące parametry:

liczba słów kluczowych w top 100331
estymacja miesięcznego ruchu organicznego6540

Podjęte działania

W oparciu o silos z narzędzia Make, dotyczący tego, jak jeść dane produkty, wygenerowaliśmy 2 wpisy “ile kalorii”. 

Pierwsze wnioski…

Już 11.04 wpisy “ile kalorii” zaczęły się dobrze indeksować – wchodziły do pierwszej dwudziestki organicznych wyników wyszukiwania. Kontynuowaliśmy generowanie tekstów z silosa “ile kalorii”. 

… i kolejne działania

Następnym krokiem był kolejny silos – mianowicie “jak przeliczyć…”. W tym wypadku tworzyliśmy treści za pomocą narzędzia Contadu. Założenie, jakie przyjęliśmy? Żeby opublikować dany tekst na portalu, artykuł musiał osiągnąć content score na poziomie minimum 60 punktów. 

Efekty

Jakie efekty udało się osiągnąć, odkąd rozpoczęliśmy publikowanie treści z dwóch silosów? 

1.04.202319.07.2023
liczba słów kluczowych w top 10033117636
estymacja miesięcznego ruchu organicznego654064820

Poniżej wykres przedstawiający zmiany w ruchu organicznym – zaznaczone strzałką miejsce to moment, w którym zaczęliśmy zintensyfikowane działania na tym portalu:

A oto wykres przedstawiający wzrost liczby słów kluczowych:

slowa kluczowe case study

Podsumowanie

Liczba słów kluczowych w top 100 wzrosła o ponad 5000%, a ruch organiczny o prawie 900%!